fbpx Batory Projekt – Lokalny deweloper - Chcesz kupić dom? Na to warto zwrócić uwagę!

Planujesz zakup domu? Nawet jeśli masz już wizję idealnego lokum, powinieneś dobrze przemyśleć, czy rzeczywiście będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Inwestycja w taką nieruchomość to poważne zobowiązanie, dlatego warto rozsądnie do niej podejść. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy zakupie domu!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu?

Decydując się na zakup domu trzeba przede wszystkim uświadomić sobie swoje potrzeby oraz oczekiwania. Inne wymagania ma rodzina z dziećmi, a inne emeryci szukający spokojnego kąta na starość. Przy tym trzeba także oczywiście skonsultować swoją wizję z bliskimi, tak by każdy był w pełni zadowolony. Omówić należy przynajmniej podstawowe kwestie, takie jak np.:

  • lokalizacja (wieś, centrum miasta, a może miejskie obrzeża?),
  • typ zabudowy (domek jednorodzinny, bliźniak, segment?)
  • rodzaj budownictwa (stare czy nowe?),
  • wielkość nieruchomości (duży, wielopokojowy dom z ogrodem, a może skromny, ergonomiczny domek?).

Co jest ważne podczas zakupu domu?

Wiele osób podczas zakupu domu głównie skupia się na tym jak wygląda, jak jest urządzony itp. Nie ma w tym nic złego – w miejscu tym ma się spędzić wiele lat swojego życia, dlatego powinno być jak najbardziej przyjemne i przyjazne. By jednak faktycznie tak było, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na inne kwestie.

Nawet najpiękniejsza, najwygodniejsza i najbardziej ergonomiczna posiadłość nie będzie cieszyć, jeśli będzie znajdować się w nieprzyjaznej lokalizacji. Większość chce mieć łatwy dostęp do sklepów, punktów usługowych, placówek medycznych itp. Wbrew pozorom nie trzeba jednak mieszkać w centrum, by móc z nich korzystać – coraz większą popularnością cieszą się podmiejskie osiedla z dobrym dojazdem oraz połączeniami komunikacyjnymi, takie jak np. osiedle Wiczlino.

Rodzice powinni również mieć na względzie tzw. dostępność edukacyjną, czyli odległość od przedszkola czy szkoły dla swoich pociech. Łatwy dojazd pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a także sprawia, że maluchy są mniej narażone na różne zagrożenia.

Niezwykle ważna jest też otaczająca infrastruktura. W bezpośredniej okolicy domu powinny znajdować się najważniejsze punkty, np. sklep spożywczy czy apteka. Dobrze jest także wybrać miejsce w pobliżu terenów zielonych, z przystosowanymi ścieżkami spacerowymi czy rowerowymi. Dzięki temu będzie można przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu z bliskimi, dziećmi, psem itp.

Jak kupić dom, by później nie żałować?

Dom powinien być przystosowany do stylu życia oraz oczekiwań wszystkich domowników. Najlepiej, by stanowił azyl, w którym można odpoczywać, regenerować siły i miło spędzać wolny czas. Nie bez powodu w ostatnich latach Polacy w różnym wieku coraz chętniej wybierają podmiejskie osiedla – są spokojniejsze i piękniejsze, a przy tym budowane na nich nieruchomości mają często o wiele przystępniejsze ceny. Jeśli więc chcesz kupić dom, koniecznie rozważ urokliwy zakątek, który pozwoli Ci się wyciszyć, a przy okazji zapewni łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych punktów usługowych, sklepów itp.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci bardziej świadomie wybrać idealny dom dla siebie i Twoich bliskich. Postaraj się znaleźć idealne lokum w malowniczym, przyjaznym Wam miejscu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 


Zapraszamy do sprawdzenia oferty dostępnych domów

Aby uzyskać więcej informacji prosimy pod kontakt z Cezarym Laskowskim pod numerem
+48 519 150 002 lub mailowo – domy@batory.com.pl Kto pierwszy ten lepszy 😉

 

Chcesz zainwestować w nasze projekty?

Możemy spotkać się w biurze w centrum Gdyni, na terenie inwestycji, lub porozmawiać przez telefon. Jak Ci wygodniej.

    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.