Od momentu wbicia pierwszej łopaty w ziemię upłynęło sporo czasu. W końcu nadszedł upragniony moment, kiedy w końcu możesz popuścić wodze fantazji podczas aranżacji wnętrz. Trzymaj się jednak przejrzystego harmonogramu prac wykończeniowych i pilnuj wydatków, bo te na ostatniej prostej bywają trudne do przewidzenia.

Budowa domu, która średnio trwa dwa lata, składa się z kilku etapów –  od stanu zero do stanu „pod klucz”. Podczas długotrwałego procesu budowlanego  przychodzi moment, w którym nie możesz się już doczekać, aby zacząć aranżować swój wymarzony dom. Zastanówmy się jakie prace musisz zaplanować, a następnie wykonać, abyś mógł rozpocząć upragnioną przeprowadzkę.

Krok 1 – Podsumowanie i planowanie

W stanie deweloperskim są już zakończone prace związane z wykonaniem wszelkich instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazowej. Gotowe są już tynki, elewacja domu i ocieplenie, a także zainstalowane są urządzenia grzewcze. Czas na wykończenie „pod klucz”, czyli przygotowanie domu do zamieszkania. To jest właśnie moment, w którym musisz zdecydować, czy aranżację zaprojektujesz we własnym zakresie, czy przy wsparciu architekta. Musisz również ustalić harmonogram prac wykończeniowych i bezwzględnie się go trzymać.

Krok 2 – Stworzenie harmonogramu prac

Jak ułożyć harmonogram prac wykończeniowych i od czego zacząć, aby doprowadzenie do stanu ,,pod klucz‘’ było sprawnym procesem? Na początek trzeba znaleźć ekipę, która podejmie się prac wykończeniowych i wspólnie ustalicie, jakie materiały będą potrzebne do realizacji prac.

Krok 3 – Zakupy

Spisz listę produktów, które chcesz wykorzystać. Najpiękniejsze kafle do łazienki, wygodna kanapa do salonu, czy regał na Twoją kolekcję książek. Nie pomiń niczego! Sprawdź, gdzie wybrane elementy wykończenia najbardziej opłaca się kupić i gdzie aktualnie są promocje – to pozwoli Ci utrzymać budżet w ryzach.

Krok 4 – Robota czas start!

Zgodnie z wcześniej opracowanym harmonogramem prac wykonuj prace według następującej kolejności:

  • sufity podwieszane i parapety wewnętrzne
  • okładziny podłogowe,
  • wykończenie schodów,
  • kafle kuchenne,
  • płytki i armatura łazienkowa,
  • zabudowa kuchenna,
  • montaż drzwi wewnętrznych.

Krok 5 – aranżacja, dekorowanie i przeprowadzka!

Po zakończeniu prac wykończeniowych według  harmonogramu możesz już  zająć się montażem mebli, ustawianiem elementów wyposażania wnętrz (wypoczynków, stołów itp.). Wtedy następuje najprzyjemniejszy etap – dekorowania. W kolejnym kroku możesz przenieść swoje rzeczy osobiste i  w końcu rozpocząć życie w wymarzonym domu i z dumą prezentować go bliskim.

Umów się na spotkanie

Umów się na spotkanie

Umów się z nami na spotkanie w biurze w centrum Gdyni lub na terenie danej inwestycji.
Pomożemy Ci wybrać inwestycję dopasowaną do Twoich potrzeb.

Batory Projekt Sp. z o.o.

 

10 Lutego 11

 

81-366 Gdynia

 

NIP: 5862315833

 

REGON: 366802196

 

KRS: 0000668373


Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.