fbpx Batory Projekt – Lokalny deweloper - Jak zaoszczędzić nawet do 38% zużycie energii elektrycznej.

Jak zadbać o ekologię, ekonomię i o własną wygodę? Każdemu z nas zdarzyło się wyjść w pośpiechu do pracy i w połowie drogi zacząć zastanawiać się: czy odłączyłem żelazko? 

Znane jest nam także uczucie, kiedy siedząc po odprawie na lotnisku nie jesteśmy pewni, czy oby na pewno zamknęliśmy wszystkie okna w domu i zabezpieczyliśmy odpowiednio wszelkie sprzęty przed wyjazdem na urlop. Świat technologii nieustannie się rozwija i oferuje nam coraz to nowsze rozwiązania, które chętnie wprowadzamy do naszego życia. Pojęcie inteligentnego domu na przestrzeni lat przestało nam być obce, a w tym artykule przedstawimy Wam, jakie korzyści mogą płynąć z wprowadzenia smart rozwiązań we własnym kącie.

 

Jakie możliwości daje inteligentny dom? Przede wszystkim połączenie sieci instalacji, czujników oraz sensorów pozwala zdalnie sterować systemami w budynku.

W zależności od użytej technologii, istnieje możliwość zarządzania domem przez aplikację w smartfonie, panel naścienny czy sterowanie głosowe. Przyłączone do programu oświetlenie będzie wyłączane, kiedy będzie zbędne, a natężenie światła będzie regulowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Podłączenie do systemu zasłon, żaluzji oraz rolet antywłamaniowych ma istotny wpływ na kontrolę wpadającego do domu światła, jak również na bezpieczeństwo. Do inteligentnej centralki podłączyć można także sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, sprzętem audio i video, instalacją elektryczną i alarmową, czujką dymu i czadu, kontrolą dostępu, systemami ogrodowymi, monitoringiem czy stacją ładowania pojazdów elektrycznych.

Wszelkie rozwiązania można konfigurować w dowolny sposób i rozszerzać wedle własnych potrzeb.

Dzięki ich zastosowaniu, możesz kontrolować swój dom z dowolnego miejsca na Ziemi zapewniając komfort i bezpieczeństwo sobie i bliskim, a także zredukować koszty eksploatacji i zadbać o środowisko.

Inteligentny dom to oszczędność, ekologia i bezpieczna rodzina.

Chcesz zainwestować w nasze projekty?

Możemy spotkać się w biurze w centrum Gdyni, na terenie inwestycji, lub porozmawiać przez telefon. Jak Ci wygodniej.

    Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.